Zajmujemy się szeroko pojętą naprawą rolet zewnętrznych.

Serwisujemy

 • rolety zewnętrzne nadstawne
 • rolety zewnętrzne podtynkowe
 • rolety zewnętrzne natynkowe

Usługi

 • Wymiana pasków i linek

 • Wymiana zwijaczy

 • Wymiana zwijaczy na korbę

 • Wymiana części lameli lub całości pancerza

 • Wymiana silników oraz przeróbki rolet z pasków i linek na silnik

 • Wymiana wieszaków

 • Wymiana kół nawojowych i obsadek

 • Wymiana prowadnic

 • Napraw lub wymiana ślizgów

 • Wymiana rolek i przelotek

 • Awaryjne otwieranie

 • Wymiana łożysk

 • Regulacja czujników położenia krańcowego w rolecie

 • Naprawa rolety zewnętrznej

Naprawiamy rolety zewnętrzne z napędem automatycznym oraz ręcznym (zwijacz taśmowy, linkowy lub korbowy).
Przerabiamy rolety z napędów paskowych na rolety z napędem elektrycznym sterowanym przewodowo (klawisze) lub radiowo (pilot)

Poszukujesz rzetelnego i skutecznego serwisu naprawy rolet zewnętrznych w Poznaniu? Skorzystaj z naszych usług!

Nasza firma specjalizuje się w naprawie rolet zewnętrznych wszystkich marek i modeli. Oferujemy kompleksowe usługi naprawcze, dzięki którym Twoje rolety będą działały jak nowe. Nasz zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów dokładnie sprawdzi Twoje rolety i szybko zlokalizuje usterki, dzięki czemu naprawa będzie przeprowadzona w jak najkrótszym czasie.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. naprawę paska, wymianę mechanizmu, naprawę napędów elektrycznych oraz wiele innych usług związanych z naprawą rolet zewnętrznych. Działamy szybko i sprawnie, aby Twoje rolety szybko wróciły do pełnej sprawności.

Dodatkowo, nasza firma oferuje również przeglądy i konserwacje rolet zewnętrznych, dzięki czemu unikniesz awarii i przedłużysz żywotność swoich rolet.

Zapewniamy wysoką jakość usług, konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy realizacji. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się sam, że naprawa rolet zewnętrznych w Poznaniu może być szybka, łatwa i niedroga!

Najczęstsze awarie rolet zewnętrznych – co naprawiamy

Najczęściej awarii ulegają wieszaki, ślizgi pancerza, koła nawojowe, aretki blokujące oraz lamele pancerza. Przypadku rolet podnoszonych ręcznie, z czasem wymiany wymagają paski i linki, zwijacze oraz przelotki z rolką.
W przypadku rolet zewnętrznych z napędem automatycznym, najczęściej awarii ulegają silniki, wieszaki, ślizgi oraz pancerze.

Aby zagwarantować sprawne działanie rolet, należy ich naprawę powierzyć doświadczonym serwisantom. Działamy na terenie Poznania i okolic. Zapraszamy do kontaktu.
naprawa rolet Poznań

Dlaczego my?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu realizujemy zlecenia solidnie i terminowo.

Doświadczony serwis

Wieloletniej pracy nie zastąpi nic – doświadczenie to coś, co nas wyróżnia.

Dokładność

Jesteśmy precyzyjni w tym, co robimy. Zwracamy uwagę na każdy detal.

Punktualność

Stawiamy na punktualność i szybką realizację zlecenia.

Funkcje rolet zewnętrznych i dlaczego warto o nie zadbać

Rolety zewnętrzne chronią nas przed słońcem, nadmiernym ogrzewaniem się wnętrza. Zaciemniają pomieszczenia tworząc barierę zmniejszającą zdolność wymiany ciepła. Tym samym chronią dom lub mieszkanie przed utratą ciepła w okresie jesienno-zimowym. Roleta zewnętrzna tworzy grubą warstwę buforu powietrznego, który zdecydowanie osłabia ucieczkę ciepła przez szybę.

Rolety zewnętrzne nawet jeśli nie należą do grupy antywłamaniowych zapewniają również dobre zabezpieczenie domu, dając poczucie bezpieczeństwa, oraz komfort psychiczny, a po zmroku pozwalają chronić prywatność.

Dlatego warto zadbać o to, by rolety zewnętrzne dobrze spełniały swoje funkcje.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne – zwane zaokiennymi lub nakładanymi charakteryzuje skrzynka z tworzywa wraz z pokrywą rewizyjną umieszczona wewnątrz pomieszczenia. Skrzynka rolety nałożona jest na ramę okienną i razem zamontowana we wnęce okiennej. Wnękę taką należy wtedy powiękrzyć o wysokość skrzynki. Zastosowanie takiego rozwiązania, należy przewidzieć na etapie projektowania budynku. Ewentualny montaż w istniejących budynkach możliwy jest jedynie przy wymianie stolarki okiennej.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe – wyróżnia konstrukcja skrzyń wykonana z aluminium. Pokrywa rewizyjna znajduje się na zewnątrz budynku. Skrzynia montowana jest przed oknem na elementach konstrukcyjnych ściany. To rozwiązanie wymaga nadproża w kształcie litery „L” oraz dodatkowego ocieplenia pomiędzy murem, a roletą, lub powiększenia otworu okiennego o wysokość skrzyni. Zastosowanie wymaga uwzględnienia na etapie projektowania lub adaptacji budynku.

Rolety natynkowe

Rolety natynkowe – zwane adaptacyjnymi lub elewacyjnymi – charakteryzują się skrzynią wykonaną z aluminium i pokrywa rewizyjną umieszczoną na zewnątrz budynku. Skrzynia jest w pełni widoczna, montowana na ścianie lub we wnęce okiennej. System ten nie wymaga wcześniejszego uwzględniania przy projektowaniu domu. Rolety mogą zostać zamontowane w dowolnym momencie.

Pokrywa rewizyjna umieszczona jest od przodu i zapewnia łatwy dostęp z zewnątrz budynku. Skrzynia rolety może posiadać różne kształty.

Rolety antywłamaniowe, a rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne często mylone są z roletami antywłamaniowymi, warto wyjaśnić, że rolety antywłamaniowe to osobnym segmentem rolet zewnętrznych.
Rolety takie wykonane są ze znacznie bardziej wytrzymałych materiałów.
Ekstrudowanych lameli aluminiowych i mocniejszych solidniej montowanych prowadnic oraz rygli oraz innych zabezpieczeń.
Roleta antywłamaniowa musi wytrzymać 15 minut próby jej sforsowania.
Nie oznacza to jednak, że roleta zewnętrzna nie daje żadnej ochrony.
Jednak podstawowym zadaniem zwykłej rolety zewnętrznej jest ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a być może również przed zbyt ciekawskim okiem sąsiada.

Naprawa rolet zewnętrznych – szczegóły usług

 

Wymiana pasków i linek

Paski jak i linki z biegiem czasu zużywają się i niszczeją. Głównym powodem jest źle wyprowadzony otwór na rurkę rolety. Jeśli nie jest poprowadzony prostopadle do rolety to pasek będzie tarł o krawędź przelotki.

Wymiana zwijaczy

Wraz z wymianą pasków i linek, często wymiany wymagają zwijacze.

Zwłaszcza gdy zużyta z czasem sprężyna nie naciąga odpowiednio taśmy lub linki. 

Wymiana pancerza lub części lameli

Jeśli dochodzi do zablokowania rolety, a silnik nie przestaje pracować dochodzi do przewinięcia lub zerwania pancerza. Uszkodzeniu ulega wtedy część aluminiowych lameli, które składają się na pancerz. Żeby zapewnić prawidłową pracę rolety, należy uszkodzone lamele wymienić na nowe.

Zajmujemy się produkcją i montażem rolet zewnętrznych

Jeśli szukasz solidnej firmy oferującej profesjonalny montaż rolet zewnętrznych w Poznaniu i okolicach, to koniecznie skorzystaj z naszych usług! Jesteśmy doświadczoną firmą, która specjalizuje się w produkcji i montażu rolet zewnętrznych dla domów i mieszkań.

Naprawa okien i serwis rolet w promieniu 20 km od Poznania

Zadzwoń teraz po bezpłatną konsultację i wycenę

Nie czekaj – zadzwoń i poinformuj nas o Twoim problemie. Pojawimy się na miejscu tak szybko, jak to możliwe!

naprawa okien Poznań